26 вересня 2017 року – Всесвітній День контрацепції

26 вересня 2007 року по ініціативі ряду організацій, що займаються питаннями репродуктивного здоров’я і проблемами планування сім’ї, вперше було відзначено Всесвітній День контрацепції (World Contraception Day), і з тих пір він проводиться щорічно.

Всесвітній День контрацепції – довгострокова кампанія, спрямована на всіх жінок і чоловіків репродуктивного віку. Її мета – зниження високого рівня незапланованих вагітностей, а головний девіз: «Contraception: It’s Your Life, it’s your responsibility», що в перекладі на українську мову означає: «Контрацепція: це ваше життя, це ваша відповідальність».

В даний час існує велика потреба в розширенні знань з питань контрацепції серед молодих людей у ​​віці 15-25 років. Важливо надати їм необхідну інформацію саме в цей віковий період, оскільки їх сексуальне і репродуктивне поведінка може накласти відбиток на все подальше життя. А також необхідно залучати більшу увагу влади і громадськості до проблем, які виникають внаслідок недостатнього статевого виховання молоді та зневаги до засобів контрацепції. Організації-ініціатори проведення Дня сповідують принцип – що кожна вагітність повинна бути бажаною.

Тому організації-ініціатори проведення Всесвітнього дня контрацепції сповідують принцип – що кожна вагітність повинна бути бажаною, і спрямовують свої зусилля на те, щоб максимально підвищити обізнаність населення про способи і методи контрацепції, дати молодим людям можливість самостійно приймати поінформовані рішення щодо питань сексуального та репродуктивного здоров’я , уникнути позапланових вагітностей.

У цей день по всьому світу проходять різні заходи, що мають безпосереднє відношення до Всесвітнього Дня контрацепції – це освітні акції в навчальних закладах, благодійні концерти, відкриття тематичних порталів, конференції і т.д.