• Головна
  • Новини
  • 12 листопада 2017 року – Всесвітній день боротьби з пневмонією

12 листопада 2017 року – Всесвітній день боротьби з пневмонією

Всесвітній день боротьби з пневмонією (World Pneumonia Day), який відзначається щорічно 12 листопада, з’явився в календарі з ініціативи Глобальної коаліції проти дитячої пневмонії. Так називається об’єднання міжнародних, урядових, неурядових і місцевих організацій, науково-дослідних і навчальних інститутів, фондів і громадян-активістів. Коаліція прагне привернути до проблеми пневмонії увагу державних діячів, фахівців охорони здоров’я і потенційних донорів.

Одним з інструментів, що допомагають досягненню цієї мети, став Всесвітній день боротьби з пневмонією. У цей день установи охорони здоров’я організовують профілактичні заходи, проводять медичні огляди. Крім того, безліч волонтерів розповідають людям про пневмонію і пов’язаних з нею ризиками, роздають інформаційні листівки та буклети.

Крім усього іншого, в 2009 році Всесвітня організація охорони здоров’я спільно з ЮНІСЕФ оголосили «Глобальний план дій з профілактики пневмонії і боротьбі з нею». Мета цього плану – активізація боротьби з пневмонією за допомогою комбінованих заходів щодо захисту дітей, профілактики та лікування хвороби.

До речі, саме діти страждають від пневмонії в першу чергу. Це захворювання є головною причиною смертності неповнолітніх у всьому світі. Щорічно воно забирає життя 1,4 мільйона дітей у віці до п’яти років. Це більше, ніж СНІД, малярія та кір разом узяті.

Пневмонія поширена повсюдно, але найбільше від неї страждають діти в Південній Азії і в Африці. Втім, цю хворобу можна попередити з допомогою досить простих заходів, наприклад імунізації і правильного харчування. Тож особливо важливо періодично нагадувати світові про пневмонію та спонукати людей до дій, здатним зупинити хворобу: до поширення інформації, до взаємодії з органами влади, к пожертвам на імунізацію. Саме цим активно займаються медики та добровольці у Всесвітній день боротьби з пневмонією.

До речі, блакитні джинси – стали символом Всесвітнього дня боротьби з пневмонією. Адже блакитний колір – це колір неба, чистоти і надії на те, що захворюваність на пневмонію спільними зусиллями вдасться звести до мінімуму.