• Головна
  • Новини
  • 29 жовтня 2017 року – Всесвітній день боротьби з інсультом

29 жовтня 2017 року – Всесвітній день боротьби з інсультом

Щорічно 29 жовтня у всьому світі відзначається Всесвітній день боротьби з інсультом (World Stroke Day), який був встановлений Всесвітньою організацією по боротьбі з інсультом (World Stroke Organization, WSO) в 2006 році, з метою призову до термінових активних дій у всесвітній боротьбі проти цього захворювання.

Але історія дати, що відзначається сьогодні, почалася в 2004 році, коли Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила інсульт глобальною епідемією, а в 2006-му була створена Всесвітня організація по боротьбі з інсультом, яка і заснувала цей День.

Сьогодні в організацію входять понад 3,5 тисячі індивідуальних членів і понад 60 організацій з 85 країн. Це вчені, наукові організації і товариства по боротьбі з інсультом.

Інсульт – це стан, при якому в результаті припинення надходження крові в головний мозок через закупорку артерії або вилиття крові через розрив стінки судини відбувається пошкодження або загибель нервових клітин; це швидко розвивається порушення мозкового кровообігу, з одночасним ушкодженням тканини мозку і розладом його функцій.

Фактори, які можуть спровокувати інсульт, – підвищений артеріальний тиск, цукровий діабет, підвищений рівень холестерину, ожиріння, відсутність фізичної активності, куріння та надмірне вживання алкоголю.

Ця недуга і до цього дня залишається однією з головних причин смерті та інвалідності в світі. В результаті інсульту помирають 6,7 мільйона людей на рік у всьому світі. На судинні захворювання припадає більше половини смертей, причому, якщо недавно інсульт зустрічався, в основному, у пацієнтів старше 55-60 років, то в даний час близько третини випадків доводиться на людей у ​​працездатному віці (30-40 років).

Одним з найважливіших способів профілактики інсульту є повноцінне збалансоване харчування. Найчастіше ризик інсульту можна значно скоротити лише виключивши з раціону рафіновані і жирні продукти.

Профілактичні заходи мають велике значення у вирішенні проблеми зростання захворюваності в усьому світі. Багато з них приурочують якраз до Всесвітнього дня боротьби з інсультом.

Головне завдання заходів і всієї кампанії, що проводяться в рамках Всесвітнього дня боротьби з інсультом, – підвищення обізнаності світової спільноти, і перш за все молоді, про проблему інсульту, важливості правильного і своєчасного надання першої допомоги (саме вчасно надана перша допомога у багатьох випадках допомагає не тільки зберегти життя, але і запобігти інвалідність) і, звичайно ж, про профілактичні заходи.