Skip to main content

28 вересня 2017 року – Всесвітній день боротьби проти сказу

Всесвітній день боротьби проти сказу (World Rabies Day) заснований з ініціативи Глобального альянсу з контролю сказу (Global Alliance for Rabies Control) і щорічно відзначається 28 вересня, починаючи з 2007 року, за підтримки багатьох організацій охорони здоров’я.

Цей День покликаний привернути увагу до проблеми поширення цієї хвороби, а також до її наслідків. А дата обрана в зв’язку з тим, що в цей день в 1895 році помер Луї Пастер – знаменитий мікробіолог, один з творців вакцини проти сказу.

Серед інфекційних хвороб сказ (інша назва – гідрофобія) займає особливе місце в силу абсолютної летальності (якщо в перші ж години не надати зараженому людині необхідну допомогу, він неминуче загине). За даними альянсу по боротьбі проти сказу, щорічно в світі 55 тисяч осіб помирає від сказу – або, в середньому, одна людина кожні 10 хвилин.

Тим часом, сьогодні в розпорядженні медиків є безпечні й ефективні вакцини, які здатні зупинити розвиток захворювання у людини, укушенного зараженою твариною. Імунізація, зроблена протягом декількох годин після контакту зі звіром, може запобігти летальному результату. Згідно зі статистикою, щорічно такі вакцини отримують понад 15 мільйонів людей. Однак через високу вартість ліків недоступно жителям багатьох країн, що розвиваються.

Заходи, присвячені Всесвітньому дню боротьби проти сказу, проходять повсюдно. Фахівці різних країн інформують людей про наслідки сказу у людини та тварин; розповідають, наскільки легко його попереджати і як викоренити це захворювання серед людей, ведучи боротьбу з його збудником серед тварин. Також до цього дня традиційно приурочені наукові симпозіуми та конференції, присвячені боротьбі зі сказом, і благодійні заходи зі збору коштів на вакцинацію тварин.